V rámci terapií, poradenství a kurzů spolupracujeme od roku 2000 a pojítkem byla naše  „guru“, doktorka Tamarka Cenková, jejímiž jsme byly žačkami. Nyní nás pojí  velmi podobný názor na hodnoty, význam porozumění a pochopení druhých lidí a tedy podobnost přístupu ke klientům, byť naše techniky mohou být odlišné. Zajišťujeme terapeutickou a poradenskou pomoc klientům, kteří  řeší obtížné životní situace, chtějí  zvýšit své dovednosti v oblasti komunikace, sebevědomí a schopnosti se prosadit. Někteří se s naší pomocí připravují na náročné životní situace, řeší konflikty a nebo si vyjasňují vliv své minulosti na současný život.

PhDr. Vlaďka Fischerová

Terapeut – Lektor – Kouč

Jsem certifikovaný terapeut metody Moveterapie, kterou jsem ve dvouletém výcviku absolvovala u PhDr. Tamary Cenkové, uznávané české psycholožky. Pod vedením doc. Jiřího Kulky jsem absolvovala dvouletý výcvik pozitivní psychoterapie v Česko-německém institutu pozitivní psychoterapie. Zaujala mě síla myšlení a možnosti změnou myšlení měnit i svůj život, takže do mozaiky práce s myšlenkou a podvědomím jsem si přidala i kurz hypnózy u českého hypnoterapeuta PhDr. Jiřího Zíky.

Při terapiích se snažím všechny metody propojovat tak, aby vyhovovaly klientovi a byly účinné pro cíl naší práce. U klientů uzavřenějších někdy začínáme práci  rozborem jeho písma – grafologií – po níž může následovat grafoterapie, obzvláště u klientů s nízkým sebevědomím se jedná o dobrou volbu, po níž mohou následovat i metody další.

Druhou částí mé práce je vedle terapií koučování. Profesní i životní koučink. Koučování je úžasná práce, vážně, pro mě je to práce snů. Vidím totiž faktické změny v myšlení i chování člověka. Vidím jeho posun, zrání a životní změny. A to je super. Používám koučovací i terapeutické techniky, protože jejich kombinace se mi osvědčila. Když klient souhlasí, pracujeme s jeho vědomím i podvědomím. Mým cílem je sladit jeho energetický potenciál tak, aby ho bavila práce a zároveň toužil po výsledcích, což je samozřejmostí jenom někdy. Základem klientova spokojeného života je sladění jeho profesního  a soukromého života, protože jenom takové vyladění energii dodává a nebere. A hlavně – přináší dobrou náladu:)

Koučování ve firmách je velmi podobné pouze s tím rozdílem, že často ve firmách začínám jako lektor a až potom jako kouč. To je fajn, protože se nejprve při kurzu poznáme a potom můžeme navázat na koučink, který zvláště manažery s technickým vzděláním posune do úplně jiného levelu. Svoji emoční vazbu k činnosti i výkonu kouče nemusím řešit, protože ji řeší samo koučování, které mě baví a výsledky těší a chci, aby právě to zažívali manažeři při své práci. Co nejčastěji být v úrovni „flow“, díky které se obtíže řeší s určitou lehkostí a překážky nejsou úmorností, ale výzvou.

Své znalosti a zkušenosti se snažím předávat dál nejenom formou kurzů, ale i pedagogickým působením na vysokých školách – nyní na VŠ Humanitas Filia Praha, oboru Psychologie.

A co mě baví v soukromém životě? Baví mě malovat akrylovými barvami, dobré komedie, knihy o historii, staré i současné rukopisy a jejich grafologický rozbor, procházky v lese, setkávání s kamarádkami při úplňku, baví mě naše dvě kočky a jestřáb Peťa. A nejvíc mě baví setkávání s rodinou a s přáteli se spoustou smíchu 🙂

Dana Češková Lukášová

Terapeut – Lektor – Konzultant

Jsem certifikovaný terapeut v oblasti metody ONE BRAIN – KINEZIOLOGIE a v oblasti metody MOVETERAPIE. Obojí jsem měla tu čest naučit se od uznávané české psycholožky a terapeutky PhDr. Tamary Cenkové. Dodnes jsou tyto techniky pilířem mé práce .

Pod vedením doc. Jiřího Kulky jsem dále absolvovala dvouletý výcvik pozitivní psychoterapie v Česko-německém institutu pozitivní psychoterapie. Další vzdělávání v tomto oboru jsem absolvovala na Pražské psychoterapeutické fakultě, prošla jsem výcvikem v oblasti  závislostí a modulem  relaxačních technik. Následoval kurz hypnózy u českého hypnoterapeuta PhDr. Jiřího Zíky. Oslovila mě otázka síly myšlenky a možnosti změnit své vnímání i prožitky a tudíž změnit svůj život. Se svými klienty stále  získávám další

nové zkušenosti. Obzvláště v oblasti psychosomatiky dosahujeme mnohdy neuvěřitelných výsledků.  V poradenství i v terapii ráda používám humor, neboť jsem přesvědčená, že je vynikajícím  léčitelem. Humor mě baví, i proto s oblibou říkávám: „Všichni jsme pacienti“, a to do slova a do písmene, protože mnohdy si dokážeme svým systémem přesvědčení a způsobem myšlení naprosto tzv. „zavařit“ nejen na problém psychický, třeba vztahový, ale někdy i tělesný. Toto poznání mě inspirovalo zabývat se též oblastí těla, a  proto jsem se věnovala  studiu různých masážních a rehabilitačních technik. Tyto dvě oblasti ráda propojuji , protože mysl a tělo jedno jsou…a fungují pěkně pospolu, i když si to mnohdy v běžném životě nestíháme uvědomit.

A protože oblast osobní dost často nelze oddělit od oblasti pracovní, tak mnohdy s klientem i tzv. „koučujeme.“

Tuto práci dělám již více než 20 let a neustále mě naplňuje a baví. Mí klienti mě  inspirují , rozšiřují mé obzory a učí  kreativitě, neboť s každým se pracuje jinak, dle jeho osobnostního nastavení. A to je na této práci krásné. Pokaždé je to jiné, někdy až nečekané, mnohdy se člověk potřebuje oddálit od jakéhokoliv terapeutického plánu či konzultačního schématu.

Každému bych přála, aby našel svou práci snů, tedy takovou činnost, kde může být člověk šťastný, protože sama vím, jak je skvělé mít svou práci jako koníčka. A s mnohými klienty se nám to už povedlo, naprosto změnit svou profesi a nebo naopak nalézt ve své stávající práci ten hlubší smysl a naplnění. Takže“ vyladit sebe“ cestou sebepoznání, nalézt co opravdu chci, vyladit všechny své vztahy osobní i profesní, být zdraví a šťastní a žít v hojnosti – celkem jednoduchý recept, zdá se, ale cesta k němu bývá někdy složitější.

 

Další mé činnosti jsou též grafologie,grafoterapie, lektorská  a spisovatelská činnost.